Wirus w Chinach. Mistrzostwa świata przełożone z powodu koronawirusa. Co z IO w Tokio?

Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna zdecydowała się przełożyć zaplanowane na marzec mistrzostwa świata w Nankinie w Chinach.
Zobacz wideo

Nie odbędą się zaplanowane na 13-15 marca w chińskim Nankinie halowe mistrzostwa świata. Międzynarodowa federacja lekkoatletyczna (World Athletics) poinformowała o ich przełożeniu na przyszły rok. Powodem jest szerzący się koronawirus.

Nie wiadomo, czy data imprezy zostanie zachowana, ale jeśli tak, to w 2021 roku, ale tydzień wcześniej (5-7 marca), zaplanowane są w Toruniu halowe mistrzostwa Europy.

Robert Korzeniowski przewiduje, że za jakiś czas również może pojawić się dyskusja na temat organizowanych w Tokio Igrzysk Olimpijskich. - Nie ma danych, żeby wirus miał się przemieszczać do Tokio, ale możemy sobie wyobrazić taką historię, że zaraz pojawią się dyskusje wokół Igrzysk Olimpijskich (w Tokio) – powiedział w rozmowie z TVN24.

Koronawirus. Objawy zakażenia

Początkowe objawy zakażenia tym wirusem to gorączka i suchy kaszel, po tygodniu mogą się pojawić zaburzenia układu oddechowego, wymagające leczenia szpitalnego. Koronawirus wywołuje zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach bywa śmiertelne.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

TOK FM PREMIUM