USA. Bernie Sanders wygrał prawybory Demokratów w New Hampshire

Senator Bernie Sanders wygrał wtorkowe prawybory Demokratów w New Hampshire - przewiduje po zliczeniu blisko 90 proc. głosów stacja CNN. Socjalista prawdopodobnie nieznacznie pokona w nich innego pretendenta do nominacji Demokratów 38-letniego Pete'a Buttigiega.

Zwycięstwo w New Hampshire określającego się jako "demokratyczny socjalista" Sandersa było spodziewane. Jego przewaga nad drugim Buttigiegiem, po przeliczeniu 86 proc. głosów wynosząca 1,6 punktu procentowego, jest jednak niższa od prognoz.

Trzecie miejsce w New Hampshire zajmuje senator Amy Klobuchar z poparciem na poziomie ok. 20 proc. Wyniki takie oznaczają, iż jedynie ta trójka otrzyma w New Hampshire delegatów na partyjną konwencję wybierającą kandydata partii na prezydenta.

Delegatów w tym małym stanie w Nowej Anglii nie uzyskają natomiast senator Elizabeth Warren oraz były wiceprezydent Joe Biden. Ich wyniki, szczególnie Bidena, media w USA uznają za rozczarowujące.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
USA. Bernie Sanders wygrał prawybory Demokratów w New Hampshire
Zaloguj się
  • szpung

    Oceniono 2 razy 0

    Przeciez to jest marksista, wylazi cala ta uniwersytecka nedza z ich okultystycznymi wydzialami niescislymi. W latach 70 popularny byl horror Omen. Wtedy nawet nie skojarzylem ze to nic innego jak opis marszu przez instytucje postmarksistowskiej holoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX