Huragan Dennis uderzy w Polskę. Kiedy przestanie wiać?

Huragan Dennis przyniesie do Polski silny i porywisty wiatr osiągający nawet 90 km/h. Najbardziej uważać będzie trzeba w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kiedy przestanie wiać?
Zobacz wideo

Huraganowy wiatr do Polski dotrze w niedzielę. Najbardziej uważać będzie trzeba w nocy z niedzieli na poniedziałek. Prędkość wiatru w weekend w porywach może osiągnąć 80-90 km/h. 

Huragan Dennis. IMGW prognozuje zagrożenie

Porywisty wiatr, który przybędzie do Polski z zachodu może powodować zamiecie śnieżne, a na Bałtyku sztormu dochodzące do 10 st. w skali Beauforta. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje silny wiatr, który w niektórych województwach, w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h. 

IMGW prognozuje zagrożenie ze względu na silny wiatr dla siedmiu województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. 

Huragan Dennis. Temperatury pozostaną dodatnie

Huragan Dennis nie przyniesie ze sobą ochłodzenia, choć silny wiatr będzie obniżać temperaturę odczuwalną. Według prognoz w Suwałkach termometry zanotują 8 stopni C., 9 na wschodzie Polskim, przez 10-11 stopni C. w centrum, po 11-13 na zachodzie kraju. 

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

TOK FM PREMIUM