Koronawirus. Watykan: Papież nie ma objawów wskazujących na inne choroby niż przeziębienie

Papież Franciszek, który jest przeziębiony, nie ma objawów wskazujących na inne choroby - oświadczyło we wtorek biuro prasowe Watykanu. Media oczekiwały na potwierdzenie informacji prasy, jakoby papież został poddany testowi na obecność koronawirusa, a wynik jest negatywny.
Zobacz wideo

Taką wiadomość podał we wtorek rzymski dziennik "Il Messaggero".

W oświadczeniu rozesłanym dziennikarzom dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał: "Przeziębienie zdiagnozowane u Ojca Świętego w minionych dniach przebiega swoim torem, bez objawów, które można wiązać z innymi chorobami". Tym samym podkreślił on, że wykluczono inne przyczyny.

Następnie Bruni dodał: "Papież Franciszek codziennie odprawia msze i śledzi rekolekcje, które trwają w Domu Boskiego Mistrza w Aricci".

W niedzielę papież powiedział wiernym, że z powodu przeziębienia musi zrezygnować z wyjazdu do tego miasteczka na tradycyjne rekolekcje wielkopostne dla Kurii Rzymskiej.

We Włoszech rośnie liczba zgonów z powodu koronawirusa

We Włoszech we wtorek (3 marca) do 79 wzrosła liczba zmarłych z powodu koronawirusa, o czym poinformował szef Obrony Cywilnej, nadzwyczajny komisarz ds. kryzysu Angelo Borrelli. Poprzedni bilans z poniedziałku to 52 ofiary śmiertelne epidemii. Zanotowano dotąd ponad 2500 zarażeń.

Borrelli podkreślił, że większość zmarłych to osoby w wieku od 70 do 90 lat, obciążone różnymi chorobami.

TOK FM PREMIUM