Rząd Wietnamu opublikował piosenkę ostrzegającą przed koronawirusem. Jest "szokująco chwytliwa"

Wietnamskie ministerstwo zdrowia opublikowało animowane wideo, które instruuje, jakich zasad higieny przestrzegać, żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Niespodziewanie utwór stał się hitem.
Zobacz wideo

Władze państw na całym świecie dokładają starań, aby dostarczyć obywatelom wiedzy potrzebnej do zminimalizowania ryzyka związanego z epidemią koronawirusa. Na tym tle wyróżnia się wietnamskie ministerstwo zdrowia, które opublikowało edukacyjną piosenkę. Niespodziewanie stała się bardzo popularna. Na YouTube ma już miliony wyświetleń. Internauci  zwrócili uwagę, że jest ona „szokująco chwytliwa”.

 

Popularności na pewno przysporzył jej amerykański program  "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem". Prowadzący w odcinku poświęconym epidemii koronawirusa odtworzył fragment utworu, chwalił jego przebojowość i określił go mianem „klubowego bangera”.

 

Piosenka wypuszczona przez wietnamskie ministerstwo jest efektem współpracy z popowym artystą Khacem Hungiem, który na potrzeby kampanii informacyjnej przerobił swój wcześniejszy utwór.

Do tej pory w Wietnamie zdiagnozowano 16 przypadków zarażenia koronawirusem. Wszystkich pacjentów udało się wyleczyć. Ministerstwo zdrowia przekazało również, że od 13 lutego nie wykryto nowego przypadku zarażenia koronawirusem.

Co ciekawe, epidemia koronawirusa ma więcej muzycznych kontekstów.

Media publiczne w Chinach opublikowały wykonaną przez tamtejsze muzyczne gwiazdy piosenkę "Believe Love Will Triumph,". Z powodu jej podniosłego charakteru, określana jest jako hymn walki z epidemią.

 

Dla piosenkarki z Hongkongu epidemia stała się okazją do sparodiowania przeboju Natalii Imbruglii „Torn”.

 

Meksykański artysta Mr. Cumbia również nagrał piosenkę o koronawirusie w prześmiewczym tonie, ale zawiera ona przydatne wskazówki.

 

Zamknięci w domach muzycy z Wuhan zaczęli też nadawać na żywo w internecie swoje próby. Pomysłem zainspirowała się scena klubowa w Szanghaju. Nadawane na żywo sety dj-skie słuchane są na domowych imprezach.  

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM