Koronawirus na świecie. Zakazany został wjazd i wyjazd m.in. do Mediolanu, Wenecji i Padwy

Włoski rząd z powodu epidemii koronawirusa otoczył kordonem sanitarnym cały region Lombardii i 14 miast, w których odnotowano najwyższą liczbę zakażeń koronawirusem. Zakazany został wjazd i wyjazd m.in. do Mediolanu, Wenecji czy Padwy.
Zobacz wideo

Do tej pory we Włoszech odnotowano 5883 przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby liczba pacjentów wzrosła o 1247. Z powodu powikłań zmarły 233 osoby.

Premier Włoch - Giuseppe Conte - tłumaczył, że wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności jest koniecznością. - Wszystkie wydarzenia w kinach, teatrach, szkołach zostały odwołane. Nie możemy pozwolić sobie na gromadzenia się ludzi na tych obszarach. Wszystkie śluby cywilne oraz kościelne oraz pogrzeby zostały zawieszone. Chcemy zagwarantować ochronę wszystkim naszym obywatelom, rozumiemy, że to są niedogodności. To wszystko wymaga poświęceń, ale to jest czas, w którym musimy wziąć odpowiedzialność za to, co się dzieje wokół nas. Nie możemy uważać, że jesteśmy sprytniejsi niż ten wirus. Musimy chronić własne zdrowie i naszych bliskich - powiedział Conte.

Średnia wieku ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech to 81 lat. Wszyscy cierpieli na inne poważne choroby. Wczoraj stwierdzono największą liczbę zakażeń w ciągu doby - 1145. Łącznie zakażonych jest ponad 5 tysięcy osób. Blisko 2 tysiące przechodzi chorobę lekko i znajduje się w izolacji w domu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM