Kreml: Donald Trump nie przyjedzie do Rosji na obchody Dnia Zwycięstwa

USA poinformowały Rosję, że prezydent Donald Trump nie przyjedzie do Moskwy na uroczystości Dnia Zwycięstwa 9 maja - powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 9 maja Rosja obchodzić będzie 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Zobacz wideo

- Otrzymaliśmy kanałami dyplomatycznymi informację, że prezydent USA nie przyjedzie - powiedział Pieskow na briefingu dla dziennikarzy.

9 maja to najważniejsze święto w Rosji. Z okazji 75. rocznicy zakończenia Ii wojny światowej w 475 miejscowościach odbędą się defilady, w których weźmie udział ponad 110 tys. żołnierzy. Najważniejsze uroczystości odbędą się w Moskwie.

Prezydent Rosji Władimir Putin już w czerwcu ubiegłego roku zaprosił na obchody rocznicy Donalda Trumpa. Do Moskwy ma też przyjechać prezydent Francji Emmanuel Macron. Do tej pory zaproszenia nie otrzymały władze polskie.

Po dokonanej przez Rosję w 2014 r. aneksji Krymu zachodni przywódcy nie brali udziału w kulminacyjnym punkcie obchodów w Rosji, którym jest defilada wojskowa na moskiewskim Placu Czerwonym. W 2015 roku kanclerz Niemiec Angela Merkel gościła w Moskwie 10 maja, dzień po oficjalnych obchodach Dnia Zwycięstwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Kreml: Donald Trump nie przyjedzie do Rosji na obchody Dnia Zwycięstwa
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  ...Polska bez zaproszenia...

  Takiego śmiecia, który usuwa pomniki historii,

  nikt kulturalny, nie będzie zapraszał !

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda czasu, ponadto Karl Donitz zostal mianowany przez Hitlera kanclerzem, bodajze 30 kwietnia i 8 maja podpisal kapitulacje i zakonczenie dzialan wojennych w imieniu Niemiec. Ruskie jak zwykle falszuja historie i nie ma powodu by im pomagac w kontynuowaniu falszerstw. Naprawde lubie tego Trumpa prosty jankes, mozna miec zastrzezenia do manier ale tresc jest adekwatna do sytuacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX