Dziennik "O Dia": Prezydent Brazyli Jair Bolsonaro z potwierdzonym koronawirusem

W piątek brazylijski dziennik "O Dia" podał, że pierwszy test na obecność koronawirusa u prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro dał wynik pozytywny. Informację zdementowano na oficjalnym profilu polityka na Facebooku.
Zobacz wideo

Bolsonaro został poddany testowi po tym, gdy u jego doradcy Fabia Wajngartena, zdiagnozowano koronawirusa w czwartek, po podróży na Florydę, gdzie obaj spotkali się z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Jak twierdził dziennik O Dia", w wystąpieniu telewizyjnym w czwartek wieczorem Bolsonaro był blady i wyglądał na osłabionego, a wynik testu został przekazany prezydentowi w piątek. Dziennik podawał, że wynik był pozytywny. Informacje o zakażeniu polityka - oprócz dziennika - przekazała także amerykańska stacja Fox News, powołując się na syna prezydenta, Eduarda.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro nie jest zakażony koronawirusem - podano ostatecznie na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Jair Bolsonaro jest prezydentem Brazylii od stycznia 2019 roku. Wcześniej był posłem do brazylijskiej Izby Deputowanych i radnym Rio de Janeiro. 

Na całym świecie odnotowano już blisko 140 tysięcy zakażeń na koronawirusa. W tym około 5 tysięcy osób zmarło. Kilka dni temu szef Światowej Organizacji Zdrowia poinformował, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię.

W związku z wirusem SARS-CoV-2 wiele państw wprowadziło obostrzenia. Niektóre państwa, np. Czechy i Słowacja, zamykają swoje granice. Od północy w piątek - na 30 dni - zawieszone będą wszystkie przyjazdy z Europy do Stanów Zjednoczonych

W przypadku Polski, od kilku dni na przejściach granicznych odbywają się kontrole sanitarne. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM