Koronawirus w USA. Harvey Weinstein z pozytywnym testem na koronawirusa

Badania skazanego na 23 lata więzienia za gwałt i napaść seksualną amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina wykazały, że ma on koronawirusa - przekazały w niedzielę media w USA, powołując się na źródła w systemie więziennictwa.
Zobacz wideo

Według źródeł 68-letni Weinstein prawdopodobnie zaraził się Covid-19 w więzieniu w Nowym Jorku.

Weinstein 11 marca, kilkanaście godzin po ogłoszeniu wyroku w jego sprawie, trafił do szpitala Bellevue na Manhattanie.

Powodem hospitalizacji były "ciągłe problemy z sercem i bóle w klatce piersiowej" - jak poinformowała jego rzeczniczka Juda Engelmaye. Przypomniała jednocześnie, że Weinstein na początku marca przeszedł operację serca.

24 lutego, po pięciu dniach obrad, ława przysięgłych uznała Weinsteina za winnego wymuszenia aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi w 2006 roku i gwałtu na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann w 2013 roku. 11 marca sędzia skazał go za pierwsze przestępstwo na trzy lata, a za drugie na 20. Ponieważ będzie kary odbywał jednocześnie, w więzieniu spędzi łącznie 20 lat.

Po zwolnieniu przez pięć lat będzie musiał przebywać pod policyjnym nadzorem i zarejestrować się jako przestępca seksualny.

Koronawirus w USA. Ponad 30 tys. zakażonych

W USA w szybkim tempie przybywa osób zakażonych. Testy przeprowadzane są masowo. W niedzielę ogólna liczba chorych na Covid-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, przekroczyła 31 tys. Zmarło co najmniej 400 osób. Najgorsza sytuacja panuje w stanie Nowy Jork. Co 20. wykryty na świecie przypadek SARS-CoV-2 pochodzi właśnie stamtąd.

Pobierz aplikację TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Koronawirus w USA. Harvey Weinstein z pozytywnym testem na koronawirusa
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  I byc moze w ten okrutny sposób, ślepy los zamienił Weinsteinowi karę 23 lat więzienia na karę śmierci. W Polsce,
  ślepy Duda karę odsiadki dla Kamińskiego zamienił z kolei na ułaskawienie. Co kraj to obyczaj.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  To w koncu was ziom czerscy i nie dziwne ze troszczycie sie o jego los i nie jest to przytyk ja naprawde jak wokulski podziwiema wasza zydowska solidarnosc, nawet informacje o kradziezy czy zabojstwie mosadu podacie w formie poztywnej jako dowod na zaradnosc spryt przbieglosc waszej nacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX