Koronawirus we Włoszech. 101-latek z Rimini wyleczony z COVID-19

101-letni Włoch został wyleczony z koronawirusa i wrócił do domu - ogłosiła w czwartek wiceburmistrz miasta Gloria Lisi. To najstarszy we Włoszech pacjent, który pokonał chorobę Covid-19.
Zobacz wideo

Sędziwy mężczyzna, u którego w zeszłym tygodniu stwierdzono zakażenie wirusem, trafił do szpitala w swoim rodzinnym mieście - Rimini. Jego przypadek ze względu na wiek był bardzo skrupulatnie obserwowany przez włoskich lekarzy, którzy patrzyli z nadzieją na jego proces wychodzenia z choroby, atakującej przede wszystkim ludzi starszych.

W środę wieczorem mężczyzna, urodzony w 1919 roku, opuścił szpital w Rimini i wrócił do rodzinnego domu. Wcześniej informowano o wyleczeniu 95-letniej kobiety w Modenie.

Koronawirus we Włoszech

Do 7503 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowano w środę. Od wtorku stwierdzono 683 zgony. Zanotowano spadek zgonów i nowych zakażeń. Łączna liczba osób zakażonych to 57 tysięcy, tj. o 3491 więcej niż we wtorek.

Zanotowano dotychczas 74 tys. przypadków koronawirusa. To więcej niż w Chinach, gdzie pod koniec roku pojawił się koronawirus. 

TOK FM PREMIUM