Boris Johnson ma koronawirusa. Premier Wielkiej Brytanii w samoizolacji

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson jest zakażony koronawiursem. Ma łagodne obajwy i pozostaje w izolacji.
Zobacz wideo

Boris Johnson o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował na Twitterze.  Polityk zapowiedział, że pozostanie w izolacji, ale cały czas będzie kierował działaniami brytyjskiego rządu. Boris Johnson tłumaczył, że czuje się dobrze i ma jedynie łagodne objawy infekcji.  

Także w specjalnym komunikacie służby prasowe rządu informują o "lekkich objawach".

Boris Johnson ostatni raz pojawił się publicznie wczoraj. Na Wyspach zorganizowano akcję podziękowań dla pracowników służby zdrowia. Mieszkańcy wychodzili przed domy, stawali na balkonach - machali i klaskali, by w ten sposób podziękować medykom za ich ciężką pracę.  

Boris Johnson bił brawo pracownikom służby zdrowia na Downing Street 10. 

Minister zdrowia też z wirusem

W piątek po południu stacja BBC poinformowała, że koronawirusem zarażony jest także minister zdrowia Matt Hancock. Jego objawy, jak podano, również są łagodne. Minister został poddany izolacji. 

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii zdiagnozowano ponad 11 800 przypadków zakażenia. To jeden z krajów o największej liczbie zachorowań. Do tej pory na Wyspach, z powodu koronawirusa zmarło 578 osób.

W minioną środę, przypomnijmy, poinformowano, że zakażony koronawirusem jest książę Karol, następca brytyjskiego tronu. Także w tym wypadku informowano, że przebieg choroby jest łagodny. 

Zobacz, gdzie jest najwięcej zachorowań. MAPA>>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM