Rekordowy wzrost nowych zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii. W ostatniej dobie zmarło ponad 180 osób

W czasie ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w Wielkiej Brytanii 181 osób. W efekcie łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 759 - podało w piątek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
Zobacz wideo

Liczba 181 ofiar śmiertelnych to kolejny dobowy rekord liczby zgonów w Wielkiej Brytanii. Czwartek był pierwszym dniem od początku epidemii, w którym zmarło więcej niż 100 osób w ciągu 24 godzin (było to 115 osób).

Spośród 181 nowych zgonów najwięcej - 164 - zanotowano w Anglii, a następnie w Szkocji - osiem, Walii - sześć, zaś w Irlandii Północnej - trzy.

Jeśli chodzi o łączny dotychczasowy bilans epidemii, to najwięcej - 679 - osób zmarło w Anglii, w tym co najmniej 155 w Londynie, w Walii - 34, w Szkocji - 33, zaś w Irlandii Północnej - 13.

Jak podało ministerstwo zdrowia, w całym kraju na obecność koronawirusa przebadano dotychczas 113 777 osób, z czego 14 579 testów przyniosło wynik pozytywy.

Podany bilans zakażonych jest aktualny na godz. 9 rano w piątek, zaś zmarłych - na godz. 17 w czwartek.

Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce na świecie zarówno pod względem zakażeń koronawirusem, jak i liczby zgonów przez niego spowodowanych.

Premier Johnson z koronawirusem

W piątek poinformowano również, że koronawirusem zakażony jest premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Polityk przyznał, że czuje się dobrze i ma jedynie łagodne objawy infekcji. Pozostaje w samoizolacji. Chwilę później okazało się, że COVID-19 zakażony jest też brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Ani 41-letni Hancock, ani 55-letni Johnson nie należą do grupy podwyższonego ryzyka, tym niemniej drugie zakażenie w składzie rządu w ciągu kilku godzin rodzi w Wielkiej Brytanii pytania o to, z kim mieli oni kontakt i kto jeszcze może mieć koronawirusa.

Wcześniej w tym tygodniu rzecznik rządu poinformował, że gdyby premier Johnson nie mógł sprawować urzędu, jego obowiązki przejmie minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Koronawirus na świecie

Łącznie, na całym świecie, liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła 550 tysięcy osób. W tym ponad 127 tysięcy osób wyzdrowiało, a ponad 25 tysięcy - niestety zmarło.

Również w Polsce liczba zakażonych koronawirusem stale rośnie - na ten moment (piątek, 26 marca) - zbliża się do 1300. O pierwszym przypadku dowiedzieliśmy się 4 marca (był to pacjent z województwa lubuskiego), granica 100 nowych przypadków została przekroczona 14 marca, a 1000 - w środę 25 marca.

>> SPRAWDŹ, GDZIE JEST NAJWIĘCEJ ZACHOROWAŃ [MAPA]

DOSTĘP PREMIUM