Rosja od 30 marca całkowicie zamknie granice

Rosja od poniedziałku 30 marca całkowicie zamknie granice w związku z koronawirusem; wstrzymany zostanie ruch przez przejścia graniczne samochodowe, kolejowe, piesze i rzeczne - głosi rozporządzenie rządu Rosji opublikowane w sobotę na stronie internetowej.
Zobacz wideo

Decyzja wejdzie w życie o północy czasu moskiewskiego z niedzieli na poniedziałek (w niedzielę 29 marca o godz. 23 w Polsce). Rząd wskazał, że ograniczenie ruchu przez przejścia graniczne jest tymczasowe, ale nie podał terminu jego obowiązywania.

Decyzji tej nie podlegają m.in.: dyplomaci, członkowie delegacji oficjalnych, obywatele Rosji wyjeżdżający z kraju z powodu śmierci bliskiego krewnego, mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, którzy podróżują do tego regionu z innych części Rosji, a także posiadacze paszportów Rosji mieszkający w obwodach donieckim i ługańskim w ukraińskim Donbasie.

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wynosi w Rosji 1264, według stanu na sobotę. Najwięcej zakażeń jest w Moskwie - ponad 800. W sobotę po południu poinformowano o dwóch nowych przypadkach śmiertelnych i łączna ich liczba wynosi - według różnych danych - sześć bądź siedem. Po jednej osobie zmarło w Petersburgu i w Orenburgu na Przeduralu, pozostałe osoby - w Moskwie.

Rosja już wcześniej zakazała wjazdu obywatelom obcych państw do 1 maja br. i zawiesiła międzynarodowe połączenia lotnicze.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Rosja od 30 marca całkowicie zamknie granice
Zaloguj się
 • przyganiacz

  Oceniono 1 raz -1

  Rosja od 30 marca całkowicie zamknie granice

  A to się prezes zmartwi...

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy -2

  Ach... jak on to może zrobić najlepszemu sąsiadowi, który chce pod Smoleńskiem lądować 10 kwietnia? Tego ograniczenia chyba polski parament nie może anulować...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX