W Hiszpanii 838 zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby

O 838 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju.
Zobacz wideo

Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 6528. W Hiszpanii zakażonych jest ponad 78 tysięcy osób. W sumie od początku epidemii koronawirusa zainfekowanych zostało 78 797 osób - przekazało ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 6549 nowych zakażeń.

Koronawirus w Niemczech

W ciągu ostatnich 24 godzin w RFN wykryto 3 965 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To spadek w stosunku do danych z soboty, kiedy zidentyfikowano 6 294 nowych dobowych zakażeń. W związku z pandemią COVID-19 zmarło do tej pory w sumie 389 osób, w tym w ciągu ostatniej doby 64 osoby.

Niemcy znajdują się wciąż w początkowym stadium pandemii - zaznaczył szef RKI Lothar Wieler w rozmowie opublikowanej w niedzielnym wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Ostrzegł, że Niemcy mogą znaleźć się w podobnej sytuacji, z jaką zmagają się Włosi. "Z pewnością musimy liczyć się z niewystarczającą wydajnością" niemieckiej służby zdrowia - ocenił.

DOSTĘP PREMIUM