Filipiny: Prezydent zapowiedział możliwość strzelania do osób nieprzestrzegających zasad

Osoby, które nie będą się stosowały do ograniczeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa, mogą zostać zastrzelone - powiedział prezydent Filipin Rodrigo Duterte w telewizyjnym orędziu. Jego słowa w czwartek cytuje agencja Reutera.
Zobacz wideo

- Robi się coraz gorzej, więc jeszcze raz mówię, jak poważny jest problem - powiedział Duterte w orędziu wyemitowanym w środę późnym wieczorem. Dodał, że wydał rozkazy policji i wojsku, by zastrzelić osoby, które stanowią zagrożenie dla życia pracowników tych służb i "powodują problemy".

Jak zaznaczyła agencja Reutera, prezydent wygłosił orędzie po tym, jak w środę mieszkańcy biedniejszych dzielnic Manili protestowali przeciw niewystarczającej pomocy żywnościowej ze strony rządu. Doszło do przepychanek ze służbami, kilka osób aresztowano.

Duterte w orędziu stwierdził także, że należy skończyć ze stygmatyzowaniem pracowników służb medycznych. Agencja Reutera podała, że odnotowano kilka przypadków ataków fizycznych na pracowników szpitali.

Szef krajowej policji powiedział w czwartek, że zdaniem policji Duterte przestawiał jedynie, jak poważnie podchodzi do sprawy, i nikt nie zostanie zastrzelony.

W czwartek filipińskie ministerstwo zdrowia podało, że w wyniku epidemii koronawirusa zmarło w 107 osób, potwierdzono też ponad 2,6 tys. przypadków zakażenia.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Filipiny: Prezydent zapowiedział możliwość strzelania do osób nieprzestrzegających zasad
Zaloguj się
 • jahodovy

  0

  Religia dominująca na Filipinach? Katolicyzm.

 • xt-s

  Oceniono 1 raz -1

  Palenie czarownic na stosach rozpowszechniło się w Europie dopiero podczas epidemii Czarnej Śmierci w XIV wieku. Wcześniej papieże i biskupi sprzeciwiali się dość rzadkim samosądom na kobietach, pomówionych o czary.
  Ale winnych epidemii w końcu trzeba ukarać i to przykładnie! My dziś zastrzelimy tych zbrodniarzy, co roznoszą COVID!

 • xt-s

  Oceniono 1 raz -1

  Jak wiadomo, na koronawirusa umiera kilka procent spośród zakażonych i zdiagnozowanych, a na kulę pistoletową umiera się na 100%. Filipiny (jak wszystkie ultrakatolickie kraje) lubią pewność. Cieszmy się, że Polska jest jednak ciut mniej katolicka i policja ogranicza się do mandatów, a pistoletów nie wyciąga.

  Na Filipinach są popularne procesje drogi krzyżowej z realnym biczowaniem i przebijaniem rąk gwoździami. W tym roku niech po prostu ukrzyżują kogoś, kto nie zastosował się do kwarantanny. Alleluja!

 • szpung

  Oceniono 1 raz -1

  Kontrowersyjne ale ma sens

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX