Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii

Brytyjski premier Boris Johnson jest na oddziale intensywnej terapii, a jego stan się pogorszył - poinformowało w poniedziałek wieczorem jego biuro na Downing Street.
Zobacz wideo

Stan brytyjskiego premiera Borisa Johnsona w ciągu poniedziałkowego popołudnia pogorszył się, ale szef rządu jest pod znakomitą opieką - zapewnił w poniedziałek jego rzecznik.

- Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St Thomas' Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów koronawirusa. W ciągu tego popołudnia stan premiera pogorszył się i za radą swojego zespołu medycznego został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu - poinformował rzecznik.

- Premier ma znakomitą opiekę i dziękuje wszystkim pracownikom NHS (publicznej służby zdrowia - PAP) za ich ciężką pracę i poświęcenie - dodał.

Rzecznik poinformował też, że brytyjski premier poprosił ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba o tymczasowe przejęcie jego obowiązków - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik Downing Street.

Politycy życzą premierowi zdrowia

Politycy ze wszystkich opcji przesyłają Borisowi Johnsonowi życzenia zdrowia. "Moje myśli dziś wieczorem są z Borisem Johnsonem i Carrie Symonds (narzeczoną premiera - PAP). Wiem, że dostanie najlepszą możliwą opiekę i wyjdzie z tego jeszcze silniejszy" - napisał na Twitterze minister finansów Rishi Sunak.

"Strasznie smutne wieści. Wszystkie myśli tego kraju są z premierem i jego rodziną w tym niezwykle trudnym czasie" - napisał na Twitterze nowy lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer.

Pierwsza minister Szkocji i liderka Szkockiej Partii Narodowej Nicola Sturgeon napisała: "Moje myśli są z premierem i jego rodziną - wysyłam mu wszelkie dobre życzenia".

Laburzystowski burmistrz Londynu Sadiq Khan napisał, że "modli się o szybkie wyzdrowienie premiera" i dodał, że szpital św. Tomasza ma "jeden z najlepszych personelów medycznych na świecie". "Nie mógł być w bezpieczniejszych rękach" - napisał.

"Mam nadzieję i modlę się, by Boris Johnson szybko przeszedł przez tę mękę" - napisał lider Partii Brexitu Nigel Farage.

DOSTĘP PREMIUM