Boris Johnson na intensywnej terapii. Stan brytyjskiego premiera "pozostaje bez zmian"

55-letni Boris Johnson od poniedziałkowego wieczora przebywa na OIOM-ie. - Stan premiera Wielkiej Brytanii pozostaje bez zmian - informuje agencja Reutersa, powołując się na dwa źródła. Johnson premier jest od 2019 roku.
Zobacz wideo

W poniedziałek wieczorem biuro brytyjskiego premiera na Downing Street poinformowało, że premier Boris Johnson jest na oddziale intensywnej terapii, a jego stan pogorszył się. Johnson w niedzielę wieczorem został przyjęty do szpitala z powodu gorączki wywołanej przez koronawirusa. - Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St. Thomas-Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów koronawirusa. W ciągu popołudnia stan premiera pogorszył się i za radą swojego zespołu medycznego został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu - poinformował rzecznik premiera. 

"Premier Boris Johnson poprosił ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba o tymczasowe przejęcie jego obowiązków. Johnson miał problemy z oddychaniem, stąd decyzja o przeniesieniu go na oddział intensywnej terapii - poinformował dziennik "The Sun".

Downing Street poinformowało wcześniej, że Johnson nie jest podłączony do respiratora, ale może być podłączony, gdyby zaszła taka potrzeba. Rzecznik premiera zapewnił także, że Johnson jest przytomny.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Stan Borisa Johnsona bez zmian. Premier WB na OIOM-ie z koronawirusem
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Polecam najlepszy material jaki dotychczas wysluchalem odnosnie wurisa wuhan, polecam zolnierki skrotowy, ale dzialajcy na wyobraznie uswiadamiajaca skale problemu wywiad z prof. hab.Grzegorz Gierelak szefem wimu.
    Https://www.youtube.com/watch?v=bvBk7uycVhs

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX