Parada zwycięstwa na Placu Czerwonym. Czołgi są wyposażone w system ochrony przed koronawirusem

Rosyjskie czołgi, które wezmą udział w paradzie zwycięstwa na Placu Czerwonym 9 maja, będą wyposażone w system ochrony przed koronawirusem oraz innymi rodzajami broni chemicznej i biologicznej - poinformowała w czwartek agencja TASS.
Zobacz wideo

Informację o obronie czołgów i wozów bojowych piechoty przed koronawirusem agencja TASS opiera na opinii otrzymanej z rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego.

Rosyjskie czołgi T-72B3M i T-90, które wezmą udział w paradzie zwycięstwa na Placu Czerwonym 9 maja, są wyposażone w środki ochrony przed bronią masowego rażenia, w szczególności przed atakiem jądrowym, bronią chemiczną i biologiczną, do której należą - na co zwracają uwagę wojskowi eksperci- również wirusy.

Biologiczne i bakteriologiczne środki, do których należą bakterie, wirusy, grzyby i wytwarzane przez nie toksyny są wykorzystywane do unieszkodliwienia ludzi i zwierząt - relacjonuje agencja opinie wojskowych specjalistów.

Dlatego też wszystkie rosyjskie czołgi i wozy bojowe piechoty, praktycznie cała rosyjska technika wojskowa jest wyposażona w środki automatycznej obrony przed bronią masowego rażenia, w tym przed wirusami.

Rosyjskie pojazdy opancerzone mają zainstalowane czujniki, które po otrzymaniu informacji o zagrożeniu automatycznie aktywują zestaw środków obronnych, szczególnie hermetyzację wnętrza pojazdu, który dzięki systemowi specjalnych filtrów ich załoga może kontynuować walkę przez całą dobę.

Parada zwycięstwa 9 maja jest przygotowywana jako najważniejsze święto państwowe w Rosji w 2020 roku. W związku z pandemią koronawirusa w rosyjskich mediach pojawiły się informacje, że może się ona odbyć bez udziału publiczności.

Szczyt epidemii koronowirusa w Rosji jest prognozowany na koniec kwietnia.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM