Włochy. Zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym nad morzem będzie kosztować 360 milionów euro

45 milionów turystów mniej w tym roku we Włoszech, straty w wysokości 30 miliardów euro - takie konsekwencje pandemii koronawirusa przedstawiono w raporcie dla federacji dzierżawców i właścicieli plaż. Apelują oni do rządu o wsparcie finansowe.
Zobacz wideo

Obliczono też, że 360 milionów euro będzie kosztować zapewnienie środków bezpieczeństwa turystom wypoczywającym nad morzem podczas tegorocznego lata, które upłynie pod znakiem pandemii. To średni wydatek w wysokości 12 tysięcy euro w przypadku każdej płatnej plaży. W związku z nakazem zachowania dystansu społecznego konieczne będzie zapewnienie jego przestrzegania poprzez oddzielenie poszczególnych rodzin wypoczywających na plaży, a także maseczek oraz innych środków ochrony osobistej.

Przedstawiciele branży najemców plaż przed tegorocznym sezonem - najtrudniejszym w historii i w dalszym ciągu niepewnym - zwrócili się do włoskiego rządu o pakiet ratunkowy, w tym o stworzenie nadzwyczajnego funduszu dla turystyki, o obniżenie opłat za dzierżawę oraz podatku VAT z 22 do 10 procent.

Ponadto federacja zaproponowała, aby rodziny o niższych dochodach otrzymały bony w wysokości 480 euro do wykorzystania w czasie wakacji na włoskim wybrzeżu.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM