Kim Dzong Un pojawił się publicznie po raz pierwszy od 11 kwietnia

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un po raz pierwszy od 11 kwietnia pojawił się publicznie - poinformowała północnokoreańska oficjalna agencja KCNA, według której Kim w piątek wziął udział w ceremonii otwarcia fabryki nawozów w Sunchon na północy kraju.
Zobacz wideo

- Najwyższy przywódca KRLD Kim Dzong Un przeciął wstęgę podczas inauguracji działalności fabryki nawozów fosforowych w Sunchon - podała KCNA - Uczestniczył w ceremonii otwarcia, a kiedy się pojawił, wszyscy obecni krzyknęli gromkie "hura".

Według agencji Kim wyraził także zadowolenie z systemu produkcji fabryki nawozów, mówiąc, że zakład ten wniósł znaczący wkład w rozwój krajowego przemysłu chemicznego i produkcji żywności. KCNA dodała, że podczas ceremonii przywódcy Korei Płn. towarzyszyło kilku wysokich rangą urzędników państwowych, w tym jego młodsza siostra Kim Jo Dzong.

Informacji o publicznym wystąpieniu Kima nie skomentował prezydent USA Donald Trump. - Wolałbym jeszcze tego nie komentować - powiedział dziennikarzom w Białym Domu - W odpowiednim czasie będziemy mieli coś do powiedzenia na ten temat.

Plotki o śmierci dyktatora

Brak oficjalnych doniesień od 11 kwietnia o publicznych wystąpieniach lub inspekcjach terenowych prowadzonych przez Kim Dzong Una zrodził falę spekulacji na temat stanu jego zdrowia. Niektóre media podawały niepotwierdzone informacje, że jego życie jest zagrożone.

Podejrzenia nasiliły się zwłaszcza 15 kwietnia, gdy po raz pierwszy od objęcia władzy w 2011 roku Kim nie pojawił się w relacjach oficjalnych mediów z obchodów rocznicy urodzin jego dziadka, założyciela komunistycznej KRLD Kim Ir Sena.

Państwowa prasa Korei Płn. zaprzeczała jednak kilkukrotnie, jakoby Kim Dzong Un był poważnie chory i od czasu do czasu donosiła o jego działaniach. Dyktator miał m.in. przekazać podziękowania robotnikom i wysłać noty do prezydentów Zimbabwe, Kuby, Syrii i RPA. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Kim Dzong Un pojawił się publicznie po raz pierwszy od 11 kwietnia
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Znow czerska wprowadza w blad czytelnikow, to nie jest Kim Dzong to jest Bartosz Weglarczyk, a korenski rezim zastosowal tu znana z TVNazi technike 'deep fake'. Dziecko by sie zorientowalo co tu jest grane.

 • xt-s

  Oceniono 2 razy 2

  To w Korei Północnej wprowadził kwarantannę "nie wychodź z domu" trzytygodniową i dał słuszny i dobry osobisty przykład Narodowi, że trzeba się jej podporządkować?

 • leming_13

  Oceniono 1 raz -1

  Raczej fabryka broni

 • leming_13

  Oceniono 1 raz -1

  Fabryka nawozów w Korei Pn. = wielka latryna

 • getz54

  Oceniono 4 razy -4

  W dalekiej, biednej, zacofanej komunistycznej Koreii, jej przywódca pojawił się publicznie i dokonał otwarcia fabryki nawozów fosforowych.(!!!) Do podobnie wielkiego wydarzenia, które obiegło światowe media chociaz z zupełnie innego powodu, doszło kilka dni temu w Polsce. Aktyw polityczny Komunistycznej Partii PiS w osobach premiera Polski i jego zastępcy, powitał uroczyście na płycie lotniska samolot z darami z Chin od serdecznego przyjaciela polskiego prezydenta. Strzelb nie było, były 2 woreczki prochu i garśc paciorków. Polski prezydent nagrał się na sekretarkę ze swoimi podziękowaniami dla wielkiego narodu chińskiego i jego wielkiego przywódcy Xi ..... I gdy bolszewicki komisarz d/s rolnictwa z PiS namawia Polaków do jedzenia bobrów, to juz nawet śmiac mi się nie chce. Zdarza się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX