W Chinach znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w poniedziałek o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy przyrost od 28 kwietnia. Nie odnotowano ani jednego nowego zgonu.
Zobacz wideo

Siedem nowych przypadków zakażenia dotyczy osób, które przyjechały z zagranicy, natomiast 10 to infekcje lokalne. To drugi dzień z rzędu, gdy odwrócony jest trend z wcześniejszych dni, kiedy większość nowych przypadków zachorowań było "importowanych".

Pięć nowych przypadków stwierdzono w Wuhan, gdzie pod koniec zeszłego roku wybuchła epidemia koronawirusa. W mieście tym nowe infekcje po raz ostatni stwierdzono w połowie marca.

W sumie w całych Chinach kontynentalnych zakażonych jest 82 918 osób, zmarły 4633 osoby.

Chińskie służby medyczne stwierdziły także 12 nowych bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem, które nie są zaliczane do bilansu osób zainfekowanych, dopóki nie wystąpią objawy choroby.

To właśnie w Chinach, a konkretnie w Wuhanie - pod koniec 2019 roku - wykryto pierwotne ognisko pandemii koronawirusa, którym na całym świecie zaraziło się już ponad 4 mln osób, a ponad 280 tys. z nich zmarło.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM