Słowenia pierwszym krajem bez epidemii? Premier ogłasza, że udało się "ujarzmić" koronawirusa

Słowenii udało się "ujarzmić" koronawirusa - ogłosił premier tego kraju Janez Jansza, obwieszczając koniec stanu epidemii. Od piątku podróżni z Unii Europejskiej mogą odwiedzać Słowenię bez konieczności odbywania kwarantanny.
Zobacz wideo

Jansza powiedział, że Słowenia poradziła sobie z epidemią najlepiej w całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej. W ciągu ostatniego tygodnia w dwumilionowym kraju wykryto jedynie 15 nowych przypadków zakażeń, a w szpitalach pozostało już tylko 36 spośród 1 465 zakażonych osób.

Epidemia w Słowenii już się skończyła. Jak to możliwe?

Mimo ogłoszenia końca epidemii w kraju nadal będzie obowiązywać część obostrzeń, w tym nakaz noszenia masek w miejscach publicznych i zakaz zgromadzeń. Od piątku otwarte zostały granice kraju dla podróżnych z innych państw Unii Europejskiej. Pozostali muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. Już wcześniej otwarte zostały m.in. centra handlowe i hotele.

Jak notuje agencja AFP, powołując się na słoweńskie radio publiczne, ogłoszenie końca epidemii oznacza, że uchwalony przez rząd program pomocy dla gospodarki nie zostanie automatycznie przedłużony do końca czerwca i może przestać obowiązywać z końcem obecnego miesiąca.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Słowenia ogłasza koniec epidemii koronawirusa
Zaloguj się
 • xt-s

  Oceniono 1 raz 1

  No to Słowenia ma szanse zostać liderem w europejskiej turystyce i w miarę szybko odbić się z załamania gospodarczego. Żeby jeszcze Czechy i Austria pozwoliły choćby na tranzytowe podróże, to sam pojechałbym tam na wakacje. Dobrze by zrobili, gdyby sobie odpuścili maseczki - ich wymóg raczej nie przyciągnie im tłumu turystów...

 • rastablaster

  Oceniono 2 razy 0

  "Ujarzmienie" plandemi, rzekomo, mogą ogłosić jedynie epsteiny z redakcji - które nigdy nie popełniają samobójstwa, [wysoce prawdopodobne]

  Bill Gates do więzienia!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX