Włochy przygotowują się do otwarcia granic. Jest nieoficjalna data

Włochy przygotowują się do otwarcia swoich granic - na razie w ruchu z krajami Unii Europejskiej. Według źródeł w rządzie zostaną one otwarte na początku czerwca.
Zobacz wideo

Jak podaje nieoficjalnie prasa w sobotę, granice Włoch mają zostać otwarte 3 czerwca. Data ta zostanie zapisana w najnowszym dekrecie rządu, który ma być gotowy w najbliższym czasie.

Do Włoch będzie można przyjechać z krajów Unii Europejskiej, a także ze Szwajcarii i Monako. Co więcej, według mediów, osoby, które przyjadą do Italii, nie będą musiały poddawać się 14- dniowej kwarantannie. 

Krok ten, jak wyjaśniono, ma na celu odblokowanie napływu turystów przed rozpoczynającym się latem.

Koronawirus we Włoszech

Oficjalnie podana liczba obecnie zakażonych COVID-19 we Włoszech to 72 tysiące i sukcesywnie zmniejsza się - w ciągu ostatniej doby o ponad 4300.

Dotychczas potwierdzono w całym kraju 223 tysiące przypadków zakażeń. Od czwartku jest ich o prawie 790 więcej. Wyleczonych jest już ponad 120 tysięcy osób. W ciągu jednego dnia przybyło ich około 5 tysięcy. Na oddziałach intensywnej terapii jest 800 chorych na Covid-19.

Wciąż notuje się wysoką liczbę zmarłych w Lombardii. Od czwartku zanotowano tam 115 zgonów i prawie 300 nowych zakażeń.

Na trzy dni przed kolejnym etapem otwarcia kraju sytuacja epidemiologiczna poprawia się stale w wielu regionach i miastach. W Rzymie jest 10 nowych zakażeń.

Żadnych zgonów nie zanotowano ostatniej doby w Umbrii, na Sardynii, w Kalabrii, Molise i Basilicacie. W regionach tych liczba wykrytych nowych infekcji waha się od 4 do 20.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Koronawirus. Włochy przygotowują się do otwarcia granic. Jest nieoficjalna data
Zaloguj się
 • xt-s

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekaw jestem, co w czasie pandemii koronawirusa działao się z uciekinierami z Afryki, pływającymi na Lampedusę w rozpadających się łodziach. Zmniejszyła się ich liczba, bo bali się wirusa i potraktowali poważnie akcję "zostań w domu choćbyś nie miał tam za co żyć, a przestępcy i skorumpowane władze cię katowali"? Czy nadal pływają i są wsadzani do przepełnionych obozów dla uciekinierów, gdzie oczywiście dystans 2m między nimi jest zapewniony, a każda rzecz, jakiej dotkną dezynfekowana natychmiast?

 • xt-s

  Oceniono 2 razy 2

  Bo, oczywiście, trzymanie zamkniętych granic przez kraj, mający najwięcej zakażeń w świecie, miało najgłębszy sen, by ich jeszcze nie przybyło!
  Równie sprytnie i skutecznie zrobił Trump, zakazując lotów z Europy, w szczególności do Nowego Jorku. Jak widać odniosło to fenomenalny skutek i nie dopuściło epidemii do tego miasta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX