Brazylia. Już ponad 20 tys. zgonów z powodu koronawirusa

Brazylia przekroczyła liczbę 20 tysięcy zgonów z powodu nowego koronawirusa, po rekordowym wzroście liczby zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju.
Zobacz wideo

Według ministerstwa w ostatnich 11 dniach liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Brazylii podwoiła się. W ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarło w tym kraju 1188 osób - to dobowy rekord. Łącznie od początku epidemii koronawirus spowodował tam śmierć 20 047 osób. Łączna potwierdzona liczba przypadków infekcji w Brazylii wynosi obecnie 310 087.

Zdaniem wielu ekspertów w rzeczywistości liczby te są znacznie wyższe.

Brazylia jest już na trzecim miejscu wśród krajów z największą liczbą zachorowań, za Stanami Zjednoczonymi i Rosją.

W USA liczba ofiar coraz większa

O 1255 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych; oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w USA wynosi 94 661 - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

To trzecia doba z rzędu w USA z ponad tysiącem zgonów z powodu koronawirusa. Wcześniejsze 24-godzinne bilanse informowały o 1561, 1536, 759 i 820 ofiarach śmiertelnych. Na Stany Zjednoczone przypada ponad jedna czwarta zgonów na Covid-19 na świecie. Z tej liczby (94 661) blisko jedną trzecią odnotowano w stanie Nowy Jork (28 743), a ponad jedną dziesiątą w sąsiadującym z nim New Jersey (10 846).

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono do czwartku ponad 13 mln testów na koronawirusa. Ok. 1 mln 576 tys. z nich dało wynik pozytywny. W ciągu minionych 24 godzin liczba wykrytych w USA zakażeń zwiększyła się o ok. 25 tys.

Najnowsze dobowe dane obejmują 24 godziny od godz. 2:30 czasu polskiego w nocy z środy na czwartek.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Brazylia. Już ponad 20 tys. zgonów z powodu koronawirusa
Zaloguj się
  • przyganiacz

    0

    Brazylia. Już ponad 20 tys. zgonów z powodu koronawirusa

    To nieprawda, tak samo jak wszędzie indziej. Nie ustalono rzeczywistych przyczyn zgonów, zakładając, że to musiał być koronawirus, choć zmarli mieli dziesiątki innych chorób...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX