Grecja zmienia zdanie, jednak wpuści Polaków. Wyjątkiem są loty z jednego miasta

Grecja zmienia zdanie i w te wakacje jednak przyjmie polskich turystów - bez obowiązku odbycia dwutygodniowej kwarantanny.
Zobacz wideo

Jeszcze w piątek Polska znajdowała się poza ścisłą listą 29 państw, z których będzie można podróżować do Grecji bez obostrzeń. Teraz polski MSZ zapewnia, że do Aten i Salonik będzie można polecieć z każdego lotniska, poza Katowicami. Na miejscu, w Grecji, podróżni będą poddawani tylko losowym testom na koronawirusa. 

Poza Polską państwami, których obywatele są zwolnieni z kwarantanny, są: Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Północna Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry. Na liście nie ma m.in. Wielkiej Brytanii, której mieszkańcy bardzo chętnie odwiedzali do tej pory Grecję. 

Państwa, które nie przewidują żadnych ograniczeń dla turystów z Polski, to między innymi: Chorwacja, Bułgaria, Portugalia czy Włochy. Do otwarcia granic szykuje się też Wielka Brytania, ale z obowiązkiem dwóch tygodni kwarantanny. Taki sam wymóg stawia już Hiszpania.

Polska, z kolei, nie podjęła jeszcze decyzji o wznowieniu rejsów zagranicznych czy otwarciu granic. Na razie można latać tylko po kraju.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM