We Francji dziś druga tura wyborów lokalnych. Przez epidemię przesunięta trzy miesiące
We Francji trwa dziś druga tura wyborów lokalnych. Wyłonią one między innymi merów największych francuskich miast. Najbardziej prestiżowy wyścig toczy się o władzę w Paryżu.
Francuzi musieli poczekać na drugą turę wyborów ponad trzy miesiące - rząd zdecydował się ją przełożyć z powodu pandemii koronawirusa.
Dziś jednak lokale zostały już otwarte - przy zachowaniu rygoru sanitarnego, co oznacza ograniczoną liczbę osób w miejscu głosowania i obowiązek noszenia maseczek. Pandemia wpłynęła jednak nie tylko na datę wyborów i na warunki w jakich się odbywają.
Jak twierdzą eksperci, sprawne zarządzanie w czasie kryzysu pomogło umocnić pozycję faworytce w wyścigu o fotel mera Paryża. Rządząca miastem od 2014 roku socjalistka Anne Hidalgo zdecydowanie prowadzi w sondażach - z dużą przewagą nad dwiema rywalkami reprezentującymi prawicę oraz rządzącą partię założoną przez Emmanuela Macrona.
POPULARNE
NAJNOWSZE
-
Katastrofa w seminariach i "ciemna noc" Kościoła. "Stworzono w nim eldorado dla przestępców"
-
Awantura z Polską to temat numer jeden w Ukrainie. Obrywa się też Zełenskiemu
-
Opera na obrzeżach Łazienek Królewskich. Część mieszkańców oburzona. "Co oni robią?"
-
Uchodźcy z granicy. Trafili do szpitala i wcale nie chcą go opuszczać. "To im uratuje życie"
-
Konfederacja w Katowicach. Pod Spodkiem buczenie. "Niech wiedzą"
- "Jestem ultraortodoksyjną Żydówką i teściową leworęcznego rebego". O świecie europejskich chasydów w XXI wieku [FRAGMENT KSIĄŻKI]
- Od wkładek do butów po nowojorską giełdę. Tak najbrzydsze sandały świata doszły na szczyt
- Tusk: Wprowadzenie 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku to nadal oznacza także "trzynastkę" i "czternastkę"
- "Najlepiej wyrzuć na śmiecie jak obierki". Tajemnica "dzieci z beczki"
- W Chersoniu nie działa alarm przeciwlotniczy. Ludzie nie nadążają ukrywać się w schronach