Zakaz rozmawiania w metrze w Manili. Wszystko przez pandemię koronawirusa

Pasażerowie linii metra LRT-1 w stolicy Filipin Manili mają w związku z pandemią koronawirusa tymczasowy zakaz rozmawiania podczas podróży - poinformował w piątek serwis internetowy dziennika "Philippine Daily Inquirer", powołując się na Light Rail Manila Corporation (LRMC), operatora LRT-1.
Zobacz wideo

Firma LRMC w czwartek napisała na Twitterze, że zakaz rozmawiania wprowadzono dla bezpieczeństwa pasażerów. Ma on pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. "Pamiętaj, aby nosić maskę i używać alkoholu lub środka odkażającego" - dodała LRMC.

Jacqueline Gorospe, dyrektorka komunikacji korporacyjnej LRMC, powiedziała w piątek filipińskiej stacji Dobol B sa News TV, że zaobserwowano, iż część pasażerów zdejmuje w wagonach maseczki, najczęściej po to, żeby rozmawiać przez telefon. Dodała, że LRMC przypomina pasażerom, że "muszą odłożyć rozmowę", a jeżeli będą musieli rozmawiać, powinni mieć zasłoniętą twarz.

Do tej pory na Filipinach potwierdzono ok. 52 tys. przypadków Covid-19. Prawie 13 tys. osób wyzdrowiało, a 1314 zmarło.

Koronawirus na świecie

Do tej pory na świecie odnotowano ponad 12 mln zakażeń koronawirusem. Najwięcej w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach. Zmarło ponad 0,5 mln osób. 

Zobacz: MAPA mapa występowania koronawirusa na świecie 

Posłuchaj podcastu: 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM