Indie. Samolot pasażerski rozbił się podczas lądowania. Co najmniej 16 osób zginęło, a 123 zostało rannych

Co najmniej 16 osób zginęło, a 123 zostało rannych w wypadku samolotu lądującego w piątek podczas ulewnego deszczu w Kalikacie na południu Indii. Lecący z Dubaju samolot pasażerski ze 191 ludźmi na pokładzie wypadł z pasa startowego i rozpadł się na dwie części - informują władze.
Zobacz wideo

Samolot pasażerski ze 191 pasażerami na pokładzie rozbił się w mieście Kalikat na południu Indii podczas awaryjnego lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Maszyna rozpadła się na dwie części. 

Lądujący podczas ulewnego deszczu w Kalikacie na południu Indii (stan Kerala) lecący z Dubaju samolot pasażerski ze 191 osobami na pokładzie wypadł z pasa startowego i rozpadł się na dwie części - informują władze. 

Amitabh Kant, który stoi na czele rządowej komisji planowania, powiedział, że pas startowy znajduje się na szczycie wzgórza z głębokimi wąwozami po obu stronach, co utrudnia lądowanie.

Rzecznik prasowy indyjskiego ministerstwa lotnictwa cywilnego Rajeev Jain powiedział wcześniej, że na pokładzie samolotu nie doszło do pożaru. Dodał, że na razie nie zna szczegółów dotyczących ofiar katastrofy, ale trwa akcja ratunkowa, a poszkodowani są przewożeni do szpitala.

Według Jaina na pokładzie maszyny znajdowało się 174 dorosłych pasażerów, 10 dzieci, dwóch pilotów i pięciu członków załogi.

Indyjska telewizja informacyjna NDTV przekazała wcześniej, że 30-40 osób zostało hospitalizowanych, a inni pasażerowie zostali ewakuowani z samolotu.

Boeing 737 linii Air India Express leciał z Dubaju. Na jego pokładzie znajdowali się obywatele Indii zmierzający do domów w ramach organizowanej przez rząd podczas pandemii koronawirusa akcji repatriacyjnej.

DOSTĘP PREMIUM