Korea Południowa. Kolejny duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Korea Południowa boryka się z nowymi ogniskami zakażeń koronawirusem, szczególnie w Seulu i okolicach. Władze zgłosiły w poniedziałek 197 nowych infekcji, a dobowy bilans po raz czwarty z rzędu przekroczył 100 nowych przypadków - podała agencja prasowa Yonhap.
Zobacz wideo

W 188 nowych przypadkach do infekcji doszło na terenie kraju, przy czym 89 z nich wykryto w stolicy, a 67 w otaczającej Seul prowincji Gyeonggi.

Poniedziałkowy bilans jest niższy niż poprzedniego dnia, gdy w Korei Płd. odnotowano 297 nowych zakażeń - najwięcej od początku marca.

W niedzielę na obszarze metropolitarnym Seulu reguły dystansowania społecznego zaostrzono do poziomu drugiego w trzystopniowej skali. Władze obawiają się, że SARS-CoV-2 może się rozprzestrzenić również poza stolicę.

Większość wykrytych ostatnio infekcji wiązanych jest z małymi i średnimi zgromadzeniami religijnymi na gęsto zaludnionym obszarze Seulu, gdzie mieszka około 25 mln osób.

Łączny bilans infekcji odnotowanych w Korei Płd. wzrósł do 15 515. Od początku pandemii w kraju zmarło 305 chorych na Covid-19, co przekłada się na odsetek zgonów na poziomie 1,99 proc. - wynika z danych Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC).

DOSTĘP PREMIUM