Hiszpania. Rząd Balearów zakazał zabaw na statkach i basenach

Rząd wspólnoty autonomicznej Balearów zakazał organizacji zabaw na statkach oraz na basenach. Nowe restrykcje na hiszpańskim archipelagu mają związek z rosnącą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
Zobacz wideo

Podczas konferencji prasowej szefowa balearskiego rządu Francina Armengol zapowiedziała, że lokalna policja ścigać będzie nie tylko organizatorów tzw. party boats, ale również osoby sprzedające na jednostkach pływających służących do transportu turystów napoje alkoholowe.

Armengol wyjaśniła, że wprowadzony we wtorek zakaz organizacji na statkach i basenach zabaw wynika z potwierdzonych w ostatnich tygodniach licznych wydarzeń tego typu, które zostały nagrane lub sfotografowane. Z materiałów tych wynika, że uczestnicy zabaw ani nie posiadali na twarzach obowiązkowych masek ochronnych, ani nie przestrzegali 1,5-metrowego dystansu społecznego.

Balearski portal Menorca.Info ujawnił, że w pierwszej połowie sierpnia potwierdzono na tym hiszpańskim archipelagu kilka dużych imprez organizowanych na jednostkach pływających, których uczestnicy zignorowali nakazy lokalnych władz sanitarnych.

Od sierpnia w Hiszpanii znacząco wzrosła dynamika nowych zakażeń koronawirusem, a każdego dnia potwierdzanych jest ponad 2500 infekcji. W środę resort zdrowia poinformował, że podczas minionej doby w kraju zachorowało na Covid-19 ponad 6,6 tys. osób, a 127 zmarło.

Wraz z rosnącą liczbą zachorowań poszczególne regiony Hiszpanii wprowadzają restrykcje mające powstrzymać rozwój epidemii, w tym zakazy dotyczące nocnych rozrywek w barach i dyskotekach. Przykładem jest wspólnota autonomiczna Kraju Basków, na północy, której rząd wprowadził w poniedziałek w tym regionie stan zagrożenia epidemicznego.

Póki co jednak pomimo licznych zachorowań i zgonów żadna z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii nie zdecydowała się jeszcze na ogłoszenie przymusowej izolacji społecznej z powodu Covid-19, która pomiędzy połową marca a majem obowiązywała w całym kraju.

DOSTĘP PREMIUM