Koronawirus a turystyka. MSZ zaleca unikanie podróży do Hiszpanii

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne, do Hiszpanii, a w szczególności do Madrytu, Katalonii, Aragonii, La Rioja, kraju Basków i Nawarry z uwagi na dużą liczbę zakażeń koronawirusem - poinformował resort w środę za porednictwem portalu "Polak za granicą".
Zobacz wideo

Resort podkreślił, że we wszystkich wskazanych regionach obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej, w tym również na wolnym powietrzu.

MSZ zaapelował także o stosowanie się do zaleceń władz regionalnych poszczególnych wspólnot autonomicznych.

Ministerstwo przypomniało, że od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską muszą poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Mierzenie temperatury odbywa się w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę uznawana jest temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

 Od początku wybuchu epidemii w Hiszpanii odnotowano ponad 407 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 28 tysięcy osób.

MSZ odradza podróże do Chorwacji

Z kolei we wtorek Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że odradza podróże o Chorwacji, poza tymi które nie są konieczne. Chodzi o duży odsetek nowych zakażeń koronawirusem.

Portal "Polak za granicą" zaznacza, że w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego, w tym na promach i w taksówkach, instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta np. na pocztach i dworcach, w bankach, kantorach i punktach usługowych jak np. fryzjer, kosmetyczka.

Wprowadzono także m.in. ograniczenie godzin pracy obiektów gastronomicznych i rozrywkowych. Ponadto obiekty te mogą prowadzić obsługę klienta wyłącznie na wolnym powietrzu (w ogródkach i na tarasach obiektów).

TOK FM PREMIUM