Włochy. Silvio Berlusconi zakażony koronawirusem

Silvio Berlusconi, 83-letni były trzykrotny premier i magnat finansowy, lider partii Forza Italia miał przeprowadzone testy na obecność koronawirusa, który dwukrotnie dał wynik dodatni; polityk znajduje się obecnie w izolacji w swym domu - poinformowało w środę jego biuro.
Zobacz wideo

Berlusconi będzie kontynuować pracę w swoim domu w Arcore w pobliżu Mediolanu, gdzie przygotowywać się będzie do udziału w kampanii wyborczej kandydatów Forza Italia w zaplanowanych na wrzesień wyborach lokalnych - podano w oświadczeniu,

We Włoszech w ciągu 24 godzin zanotowano 1326 nowych przypadków koronawirusa - podało ministerstwo zdrowia. Łącznie w kraju potwierdzono 271 515 infekcji, a zmarło łącznie 35 497 osób, w tym sześciu w ciągu ostatniej doby.

W tym czasie wykonano 103 tys. testów.

TOK FM PREMIUM