Swiatłana Cichanouska odwiedzi Warszawę? MSZ potwierdza. "Są takie plany, szczegóły wkrótce"

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował, że są plany dotyczące wizyty liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej w Warszawie. Z informacji podanych w mediach społecznościowych wynika, że wizyta ma odbyć się 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej.
Zobacz wideo

O to, czy liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska 9 września odwiedzi Polskę, wiceszef MSZ pytany był na antenie Radia Zet.

- Wiem, że takie są plany. Myślę, że szczegóły zostaną podane do wiadomości - odparł wiceminister.

Na uwagę, że zapowiedź wydarzenia współorganizowanego przez kancelarię premiera powstała już na Facebooku, Jabłoński odpowiedział, że jeszcze jej nie widział.

- Ale jeśli zostało coś takiego podane, to prawdopodobnie jest to już ustalone - powiedział.

Z informacji na Facebooku wynika, że spotkanie ma odbyć się w najbliższą środę 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej, a jego organizatorem oprócz Domu Białoruskiego jest kancelaria premiera.

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej Łukaszenko zdobył 80,1 proc. głosów. Od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska przebywa na Litwie.

TOK FM PREMIUM