Liban. Pożar w porcie w Bejrucie. Miesiąc po wielkiej eksplozji

W strefie wolnocłowej portu w Bejrucie doszło w czwartek do pożaru w magazynie, w którym składowano w beczkach ropę i opony samochodowe. Pożar wywołał panikę wśród mieszkańców, 4 sierpnia w porcie doszło do wielkiej eksplozji.
Zobacz wideo

W mieście widoczna jest chmura czarnego dymu i ogień. Telewizja pokazywała strażaków usiłujących powstrzymać ogień. Do akcji włączyła się obrona cywilna.

Media społecznościowe obiegają nagrania świadków zdarzenia. Widać na nich wysoki na kilkadziesiąt metrów słup czarnego dymu unoszący się nad budynkami zrujnowanymi podczas ostatniego wybuchu. Między gruzami widać duże płomienie.

Według informacji uzyskanych przez Agnecję Reutera pożar wybuchł w magazynie oleju i opon. Jak na razie nie wiadomo w jaki sposób doszło do zaprószenia ognia. Nie ma też informacji o ofiarach śmiertelnych.

W wyniku sierpniowej potężnej eksplozji w porcie 2750 ton azotanu amonu (saletry amonowej) zginęło na miejscu lub zmarło później wskutek obrażeń ponad 190 osób. Ponadto rannych zostało 6500 ludzi, a tysiące budynków zostały uszkodzone bądź zniszczone.

Więcej informacji wkrótce.

DOSTĘP PREMIUM