Francja. Liczba nowych zakażeń koronawirusem po raz pierwszy przekroczyła 10 tys.

W ciągu ostatniej doby we Francji potwierdzono 10 561 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia. To najwyższy dobowy przyrost infekcji we Francji od początku pandemii. Po raz pierwszy wykryto ponad 10 tys. przypadków.
Zobacz wideo

Dotychczasowy najwyższy dobowy przyrost liczby infekcji w tym kraju - 9843 - odnotowano w czwartek. W sumie od początku pandemii potwierdzono we Francji 373 911 przypadków zakażenia.

W sobotę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby w wyniku Covid-19 zmarło 17 osób. Łączna liczba ofiar pandemii wzrosła tym samym do 30 910.

Koronawirus. Sytuacja we Francji coraz gorsza

O tym, że sytuacja epidemiczna we Francji pogarsza się, w piątek na konferencji prasowej mówił premier Jean Castex. Poinformował, że 42 departamenty zostały zakwalifikowane do tzw. czerwonej strefy z dużą cyrkulacją koronawirusa. Nie ogłosił jednak kolejnych znaczących obostrzeń. - Wirus we Francji krąży coraz bardziej. Jeden element budzi nasz niepokój - po raz pierwszy od wielu tygodni obserwujemy znaczny wzrost liczby hospitalizowanych i osób wymagających intensywnej opieki medycznej - mówił premier.

Łącznie na całym świecie odnotowano blisko 30 mln zachorowań na koronawirusa, ponad 19 mln osób wyzdrowiało. Zmarło ponad 900 tysięcy pacjentów.  

TOK FM PREMIUM