Donald Trump ma łagodne objawy koronawirusa. Wcześniej miał być ospały

Prezydent USA Donald Trump przechodzi Covid-19 łagodnie, a objawy choroby przypominają przeziębienie. Amerykańskie media relacjonują, że Trump był w ostatnich dniach.. ospały. I zasnął w Air Force One. Powrót do zdrowia może mu zająć około tygodnia.
Zobacz wideo

Zakażony koronawirusem Donald Trump ma "łagodne symptomy" Covid-19, które podobne są do przeziębienia - poinformował w piątek dziennik "New York Times", powołując się na źródła w Białym Domu. Gazeta pisze, że podczas czwartkowej gry w golfa, po wydarzeniu kampanijnym, prezydent miał być ospały. Wcześniej zaś, w trakcie powrotu do Waszyngtonu ze środowego wiecu w Minnesocie, miał zasnąć na pokładzie samolotu Air Force One.

Jak informuje dalej "NYT", plan leczenia 74-letniego Trumpa omawiany był w nocy z czwartku na piątek. Dodaje, że rozważane jest nagranie uspokajającego wystąpienia prezydenta do Amerykanów. Z racji swojego wieku i nadwagi prezydent znajduje się w podwyższonej grupie ryzyka.

Carolina Hurley, doradczyni prezydenta, przekazała na Twitterze, że córka prezydenta USA Ivanka Trump oraz jej mąż Jared Kushner mają negatywne wyniki testów. Ivanka była obecna na wtorkowej debacie przedwyborczej Trumpa z Joe Bidenem. Wynik negatywny mają też m.in. wiceprezydent USA Mike Pence oraz minister finansów Steven Mnuchin. 

Powrót Donalda Trumpa do zdrowia "może zająć tydzień"

Zgodnie z najnowszymi badaniami symptomy choroby mogą wystąpić od dwóch do 14 dni od zakażenia. Około 40 proc. osób z SARS-CoV-2 nie wykazuje jednak żadnych objawów. "Jeśli Trump będzie miał łagodne objawy, jak kaszel, gorączka czy problemy z oddychaniem, to powrót do zdrowia może zająć tydzień" - pisze "NYT".

Lekarze Białego Domu zapewniali w tym roku o dobrym stanie zdrowia prezydenta. Wiadomo jednak, że Trump lubi niezdrowe jedzenie, a mimo aktywnego trybu życia nie uprawia żadnego sportu poza golfem. Media w USA oceniają, że zakażenie Trumpa to punkt zwrotny na finiszu amerykańskiej kampanii. Spekulują, że będzie on musiał odwołać większość z zaplanowanych na najbliższe dni spotkań i wystąpień.

Słowa wsparcia dla gospodarza Białego Domu płyną z całego świata oraz z różnych stron politycznego sporu w Stanach Zjednoczonych. Również kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden złożył Donaldowi Trumpowi życzenia powrotu do zdrowia i zapewnił o swojej modlitwie. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM