Zakażony koronawirusem Donald Trump z auta pozdrawiał sympatyków. "Wiele nauczyłem się o Covid-19"

Przebywający w szpitalu Donald Trump nagrał w niedzielę spot, w którym oświadczył: "Wiele nauczyłem się o Covid-19; to prawdziwa szkoła". Następnie pojawił się przed szpitalem. Sympatyków pozdrawiał z tylnego siedzenia prezydenckiego samochodu.
Zobacz wideo

Prezydent miał na twarzy maseczkę ochronną. - To jest interesująca podróż. Wiele nauczyłem się o Covid-19 (...) To prawdziwa szkoła - stwierdził w nagraniu Donald Trump. - Rozumiem już to. Wiem, o co chodzi - dodał. To drugie nagranie prezydenta wyemitowane z wojskowego szpitala. W pierwszym prezydent siedział za stołem. W najnowszym stoi. Jest ubrany w koszulę bez krawata i marynarkę.

Po zakończeniu nagrania prezydent Trump wsiadł na chwilę do prezydenckiego samochodu, który wyjechał przed szpital. Z tylnego siedzenia, ubrany w maseczkę przywódca Ameryki pozdrawiał zgromadzonych przed szpitalem, którzy od piątku przychodzą tam, by go wesprzeć i życzyć mu zdrowia.

Od piątku zakażony koronawirusem najważniejszy polityk USA przebywa w wojskowym szpitalu Walter Reed pod Waszyngtonem. Zespół medyczny potwierdził w niedzielę, że od wykrycia u prezydenta obecności koronawirusa SARS-CoV-2 dwukrotnie podano mu tlen. Jeśli jego stan będzie się dalej poprawiał, to może on zostać wypisany ze szpitala w poniedziałek - oświadczył w niedzielę doktor Brian Garibaldi, członek zespołu medycznego zajmującego się prezydentem.

Pierwsza dama USA Melania Trump, u której także wykryto SARS-CoV-2, pozostała w Białym Domu. Czuje się dobrze.

Posłuchaj podcastu:

TOK FM PREMIUM