Iga Świątek w półfinale French Open!

Iga Świątek awansowała do półfinału French Open. W ćwierćfinale pokonała Włoszkę Martinę Trevisan 6:3, 6:1.

Iga Świątek w ćwierćfinale pokonała Włoszkę Martinę Trevisan 6:3, 6:1. To największy sukces Świątek w karierze. Następny mecz zagra z Argentynką Nadią Podoroską.

Droga Igi Świątek do ćwierćfinału. To był trzeci pojedynek z Trevisan

Iga Świątek mierzyła się w ćwierćfinale z Martiną Trevisan. 26-letnia Włoszka wygrała wcześniej z Kiki Berten, którą niektórzy widzieli jako zwyciężczynię całego turnieju. Było to sensacją, ponieważ Trevisan, przed tegorocznym French Open, nie wygrała żadnego meczu na wielkim szlemie. Tylko raz udało jej się awansować do Australian Open, ale odpadła po pierwszej rundzie. 

Polka równie sensacyjnie pokonała w 1/8 finału najwyżej rozstawioną Rumunkę Simonę Halep. W ten sposób 19-letnia tenisistka po raz pierwszy w karierze awansowała do czołowej "ósemki" w wielkoszlemowym turnieju. - To Iga Świątek narzuca warunki gry, to ona decyduje, co się w tych meczach dzieje - komentował tamten mecz w TOK FM Adam Romer, redaktor naczelny magazynu "Tenisklub". 

Wówczas zarówno Adam Romer, jak i ojciec tenisistki Tomasz Świątek, studzili nastroje przed pojedynkiem z Martiną Trevisan. Choć obaj podkreślali doskonałą dyspozycję Igi Świątek, to jednak mówili też o sporej presji. - To jej pierwszy ćwierćfinał Wielkiego Szlema w karierze. Zobaczymy, jak ona zniesie to ciśnienie - stwierdził Adam Romer.

Wtorkowy mecz był trzecim pojedynkiem Igi Świątek z Martiną Trevisan. Wcześniej Polka przegrała z Włoszką w Warszawie, jednak grała wówczas z kontuzją. Później zrewanżowała się w Birmingham, gdzie pokonała ją w eliminacjach do jednej z imprez WTA. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM