Ryanair anuluje 1/3 lotów z zimowego rozkładu. Ograniczenia dotyczą również Polski

Ryanair zmniejszy planowany na zimę rozkład lotów o 1/3. Jak tłumaczy firma w komunikacie, powodem są kolejne ograniczenia, które rządy poszczególnych państw nakładają z powodu pandemii.
Zobacz wideo

Irlandzki potentat lotniczy najpierw zapowiedział, że zimą będzie działać na poziomie 60 proc. zdolności przewozowych z roku 2019. Teraz okazuje się, że cięcia będą większe - firma planuje realizację 40 proc. operacji.

Ryanair szacuje, że z jego usług od kwietnia 2020 do końca marca 2021 skorzysta około 38 milionów pasażerów. W roku finansowym 2019/2020 Ryanair zanotował 149 milionów pasażerów.

Irlandzkie tanie linie lotnicze zakładają utrzymanie do 65 procent tras z zimowej siatki połączeń, jednak przy zmniejszonych częstotliwościach. Zamknięte będą bazy w Cork, Shannon i Tuluzie. Największe cięcia zapowiedziano w bazach w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii oraz w Wiedniu.

Wiadomo już, że sytuacja odbije się też na pasażerach z Polski. Portal fly4free informuje, że zniknęło np. połączenie z Modlina do jordańskiego Ammanu -  trasa miała wrócić w zimowym rozkładzie.

DOSTĘP PREMIUM