Kanada. Atak przy użyciu szpady w mieście Quebec. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, a pięć innych odniosło rany w wyniku ataku nożownika, do jakiego doszło na Wzgórzu Parlamentarnym w historycznym centrum miasta Quebec w nocy z soboty na niedzielę.

Dwudziestolatek, który był przebrany "w średniowieczny kostium" wielokrotnie "zaatakował liczne osoby ostrą szpadą". W ręce policji mężczyzna dostał się przed siedzibą centrum biznesowego Espace 400e Business Park - podają kanadyjskie media.

Policja nie potwierdziła jeszcze personaliów ofiar, nie są też znane motywy przyświecające sprawcy- podkreślają media. W ciągu najbliższych godzin spodziewany jest oficjalny komunikat policji w tej sprawie - pisze BBC.

Mieszkańcy historycznego centrum miasta Quebec, będącego stolica francuskojęzycznej prowincji o tej samej nazwie, zostali poproszeni przez służby o nieopuszczanie swych domów i omijanie Wzgórza Parlamentarnego, gdzie znajduje się historyczna siedziba parlamentu prowincji i gdzie doszło do ataków.

Fotografie publikowane w sieciach społecznościowych wskazują, że policja szczelnie otoczyła miejsce, gdzie doszło do ataków. Przed parlamentem pojawił się wzmocniony posterunek policji.

Bezpośrednio po aresztowaniu dwudziestolatek został przewieziony do szpitala - podało Radio Canada.

TOK FM PREMIUM