Diego Maradona nie żyje. "W piłce nożnej nie ma już miejsca na takie postaci jak on"

Diego Maradona, słynny argentyński piłkarz nie żyje. Był fenomenem, kóremu poświęcono film, książki oraz kilka audycji w TOK FM. Zapraszamy do posłuchania, co o fenomenalnym piłkarzu mówili nasi goście.

W 2019 roku na ekrany kin wszedł film o Diego Maradonie zatytułowany "Diego Maradona", wyreżyserowany przez Asifa Kapadię, laureata Oscara (za film o Amy Winehouse). O tym filmie na antenie TOK FM mówił reżyser Janusz Zaorski, twórca "Piłkarskiego pokera". - Nieprawdopodobna postać - mówił o Maradonie w rozmowie z Przemysławem Pozowskim. Odniósł się tym samym do podtytułu filmu: "Idol, buntownik, oszust bóg", zgadzając, że wszystkie te określenia do Maradony pasują. - Tempo życia Maradony było oszałamiające jak tempo kopniętej przez niego piłki. Ze slumsów i nędzy Buenos Aires doszedł do bogactwa, z bycia nikim stał się dla wielu bogiem - mówił Zaorski. 

O tym samym filmie opowiadała też z kolei w audycji Przemysława Iwańczyka Diana Dąbrowska, filmoznawczyni i fanka piłki nożnej.

- Dla południa Włoch, Neapolu Maradona jest świętym, traktuje się go jako religię - stwierdziła.

Jonathan Wilson, autor książki "Aniołowie o brudnych twarzach. Piłkarska historia Argentyny" też opowiadał w TOK FM o argentyńskiej legendzie piłki nożnej, również Przemysławowi Iwańczykowi.

Pisarz opowiadał między innymi o jego najwspanialszych wzlotach i spektakularne upadki. - Przekraczał granicę futbolu. W piłce nożnej nie ma już miejsca na takie postaci jak on - mówił Wilson. 

Panowie zastanawiali się, czy skandale, których bohaterem był między innymi Maradona, mają się teraz w ogóle szansę powtórzyć, w piłkarskim świecie zdominowanym przez polityczną poprawność i profesjonalizm.

TOK FM PREMIUM