Błąd służb medycznych w Hongkognu. Tysiące osób dostały fałszywe wyniki testów na koronawirusa

Hongkońskie służby medyczne przyznały, że do prawie 3 tysięcy mieszkańców miasta wysłano błędne wiadomości tekstowe na temat wyników testów na koronawirusa. Było wśród nich sześć zakażonych osób, którym przekazano, że są zdrowe - podała stacja RTHK.
Zobacz wideo

Władze medyczne oświadczyły w komunikacie, że jedna z firm pracujących przy testach na Covid-19 wysłała do 2972 mieszkańców wiadomości SMS z wynikami badań innych osób. Sześcioro zakażonych, którzy otrzymali błędne informacje o ujemnym wyniku testów, było już w szpitalach na izolacji, gdy firma zgłosiła władzom wykrycie pomyłki.

Rzecznik służb medycznych zapewnił jednak, że żadna z tych osób "nie pozostawała nadmiernie" w towarzystwie innych ludzi. Władze poprosiły firmę o usprawnienie procedur, by nie dopuścić do powtórzenia podobnego błędu - zaznaczono.

Hongkong mierzy się obecnie z czwartą falą pandemii koronawirusa. W środę miejscowe władze zgłosiły 85 nowych zakażeń, co podniosło łączny bilans do 5866. Większość nowych przypadków wiązana jest ze szkołami tańca.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM