Belgia. Policja przerwała nielegalne seks party. Wśród uczestników miał być europoseł z partii Orbana

Funkcjonariusze policji w Brukseli przerwali nielegalne spotkanie towarzyskie, połączone z uprawianiem seksu, które mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zostało zorganizowane w centrum miasta - podały belgijskie media. Wśród uczestników miał być europoseł z węgierskiej partii Fidesz.
Zobacz wideo

Belgijska prokuratura potwierdziła dziennikowi "Het Nieuwsblad", że zakazane przyjęcie odbywało się w piątek w piwnicy baru przy Rue des Pierres w centrum Brukseli.

Źródło tej gazety poinformowało, że 25 uczestników, z których większość stanowili mężczyźni, zostało ukaranych mandatami za naruszenie obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z koronawirusem. W Belgii bary i restauracje są zamknięte, nie można też urządzać imprez, czy spotkań.

Popularny dziennik "La Derniere Heure" podał, że wśród uczestników miało być kilku dyplomatów i poseł do Parlamentu Europejskiego. Poseł rzekomo próbował uciec, ale miał zostać złapany i przesłuchany przez policję. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Z informacji belgijskich mediów wynika, że europoseł to członek węgierskiego Fideszu, partii premiera Viktora Orbana.

Koronawirus w Belgii

W Belgii w ciągu ostatnich dni nadal spada liczba infekcji koronawirusem, a także hospitalizacji i zgonów z powodu Covid-19. Liczba zakażonych pacjentów w szpitalach spadła poniżej 4 tysięcy - wynika z danych belgijskiego instytutu zdrowia Sciensano.

W ciągu tygodnia od 23 do 29 listopada każdego dnia do belgijskich szpitali przyjmowano średnio 229 pacjentów z Covid-19. To o 25 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu (1622 listopada), kiedy było średnio 304 przyjęć do szpitala dziennie.

Obecnie w belgijskich szpitalach przebywa 3989 pacjentów z Covid-19. 906 z nich znajduje się na oddziałach intensywnej terapii, a 583 jest podłączonych do respiratorów.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w USA od początku epidemii zarejestrowano w Belgii 576 599 zakażeń koronawirusem oraz 16 547 zgonów w związku z Covid-19.

DOSTĘP PREMIUM