Światowe Forum Ekonomiczne przeniesione z Davos do Singapuru. Wszystko przez koronawirusa

Przyszłoroczne Światowe Forum Ekonomiczne nie odbędzie się tam, gdzie zazwyczaj, czyli w szwajcarskim Davos. Przez pandemię koronawirusa zostanie przeniesione do Singapuru. Organizatorzy uznali, że państwo to odnosi sukcesy w walce z pandemią.
Zobacz wideo

O takiej decyzji poinformował prezes Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Borge Brende. Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędzie się ono tradycyjnie w Davos, lecz w Singapurze od 13 do 16 maja. 

Brende napisał w mailu, który otrzymał Reuters, że organizatorzy planowali wcześniej przeniesienie Forum do kurortu Burgenstock nad Jeziorem Czterech Kantonów w pobliżu Lucerny, uznali jednak, że w Europie nie będą w stanie zagwarantować uczestnikom konferencji bezpieczeństwa podczas drugiej fali epidemii koronawirusa. "Singapur odnosi sukcesy w walce z pandemią" - podkreślił Brende i dodał, że oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie zostanie wydany we wtorek.

W sierpniu organizatorzy Forum poinformowali, że styczniowe spotkanie zostało odwołane z powodu epidemii i odbędzie się zapewne na początku lata. Spotkanie liderów biznesu i przywódców politycznych odbywa się w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos od 1971 roku. W styczniu 2020 roku Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się po raz 50.

TOK FM PREMIUM