"Cyberpunk 2077" po światowej premierze. Jednocześnie grało ponad milion osób

Wyczekiwana przez graczy na całym świecie gra "Cyberpunk 2077" miała premierę w czwartek chwilę po północy. Chwilę później grało w nią jednocześnie niemal milion osób. Nad ranem stała się bestsellerem na platformie Steam. Grę stworzyło polskie studio CD Projekt Red.
Zobacz wideo

Gracze na całym świecie czekali, żeby poznać Night City, czyli miasto, w którym dzieje się akcja gry "Cyberpunk 2077". Projekt autorstwa polskiego studia CD Projekt Red to jedna z największych, o ile nie największa, tegoroczna premiera. Gra w wersji na PC ukazała się jednocześnie we wszystkich krajach świata, w Polsce premiera przypadła na godzinę 1 w nocy, w Nowym Jorku na 19, a w Seulu na 9 rano. Wersja na konsole ukazała się wszędzie o północy czasu lokalnego. 

Nad ranem gra znajduje się na szczycie listy bestsellerów platformy Steam, największego portalu cyfrowej dystrybucji gier na PC. W szczytowym momencie w "Cyberpunka 2077" grało jednocześnie ponad milion osób, a większość recenzji gry, nieco ponad 70 proc., jest pozytywna. Wielu graczy czekało na nią latami, bowiem twórcy, czyli polskie studio CD Projekt Red, zapowiedziało "Cyberpunka 2077" jeszcze w maju 2012 roku. 

Gracz "Cyberpunka 2077" nazywa się V. Musi podbić miasto przyszłości

Jeden ze scenarzystów gry, Tomasz Marchewka, opowiadał w TOK FM, jak przez te lata pieczołowicie przygotowywano wirtualny świat Night City. - Zaczynając pracę nad dzielnicą Night City, zadawaliśmy sobie pytanie, kto tam mieszka, jakiej narodowości są ci ludzie, co ich sprowadziło do miasta - zdradzał scenarzysta.  - Wielu ludziom wydaje się, że technologia będzie lekarstwem na wiele rzeczy, w tym na nierówności społeczne. Ale w Cyberpunku ekstrapoluje się taką teorię, że tam się nie żyje dłużej, poza kilkoma wyjątkami, ale tam się żyje szybciej - mówił w dalszej części rozmowy.

- To będzie historia o żywych ludziach, o postaciach, które, chociaż żyją w świecie dystopijnej przyszłości (...), mają dobrze znane nam emocje. Tak jak my się boją, kochają, mają swoje marzenia - opowiadał. - Ale używamy czasem takiego porównania, że to są ci 30-letni starcy, bo 30-latek widział w Cyberpunku tyle, ile 50-latek dzisiaj (...) To jedna z podwalin tego świata, że technologia nie była lekarstwem, ona po prostu zwiększyła tempo o 100 procent - dodawał.  

Jak opisują twórcy, "Cyberpunk 2077" to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Gracz nazywa się V i musi zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant, który jest kluczem do nieśmiertelności. Twórcy piszą też, że gracz stworzy własny styl gry i ruszy na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują jego decyzje.

DOSTĘP PREMIUM