104-latka pokonała Covid-19 po leczeniu w szpitalu w Madrycie

W poniedziałek madrycki szpital Gregorio Maranon opuściła 104-letnia pacjentka, która po kilkutygodniowym pobycie w tej placówce została uznana za wyleczoną z COVID-19. To kolejna 100-latka, która pokonała to ciężkie zapalenie płuc.
Zobacz wideo

W opublikowanym oświadczeniu szpital podał, że 104-letnia pani Elena musiała być hospitalizowana z powodu zapalenia płuc, jakie pojawiło się w następstwie infekcji wirusem SARS-CoV-2. Seniorka zmagała się też z powikłaniami.

"W ciągu dwóch tygodni nasza pacjentka musiała leczyć się na oddziale intensywnej terapii" - poinformowała w komunikacie dyrekcja szpitala, zaznaczając, że jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Biorący udział w uroczystości pożegnania pacjentki, dr Alvaro Alejandro de Ona wskazał na wysoką odporność organizmu sędziwej kobiety.

- Pani Elena była już u nas w ubiegłym roku. Wówczas została hospitalizowana z powodu infekcji grypą typu A - dodał.

Od kwietnia w Hiszpanii potwierdzono już kilka przypadków kobiet, które w wieku powyżej 100 lat przebyły Covid-19. Najstarszą z nich, a zarazem najstarszą osobą wyleczoną z tej choroby na świecie, jest 113-letnia Maria Branyas Morera z katalońskiej miejscowości Olot, w prowincji Gerona, w północno-wschodniej Hiszpanii.

TOK FM PREMIUM