Nowa mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Kolejne kraje zawieszają połączenia lotnicze

"Zjednoczone Królestwo podniosło alarm w związku z nową odmianą COVID-19, która jest wynikiem mutacji wirusa" - napisał minister spraw zagranicznych Włoch, informując, że kraj zawiesza połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Wcześniej taką decyzję podjęły Belgia i Holandia, rozważają ją też m.in. Niemcy.
Zobacz wideo

Nowoodkryty wariant koronawirusa VUI2020/12/01 jest nawet o 70 proc. bardziej zaraźliwy niż pierwotna odmiana – podał premier Boris Johnson. 

Z powodu rozprzestrzeniania się nieznanego wcześniej wariantu koronawirusa, w Londynie i południowo-wschodniej Anglii od północy z soboty na niedzielę co najmniej do 30 grudnia wprowadzono ściślejsze ograniczenia.

Restrykcje tzw. czwartego poziomu obejmują m.in. zakaz wychodzenia z domu bez ważnej potrzeby, zamknięcie sklepów (z wyjątkiem sprzedających niezbędne towary), zakładów usługowych i miejsc rozrywki. Mieszkańcy objętych nimi terenów nie skorzystają też z wcześniej zapowiadanego poluzowania ograniczeń na Święta, które zakładało tworzenie składających się z maksymalnie trzech gospodarstw domowych tzw. baniek, w ramach których można by się odwiedzać i spotykać.

TOK FM PREMIUM