Francja. Trzech policjantów zastrzelonych i jeden ranny w strzelaninie w środkowej Francji

Jak informuje AFP, trzech policjantów zostało zastrzelonych, a jeden został ranny w strzelaninie w miejscowości Puy-de-Dome w środkowej Francji. 48-letni mężczyzna, który zastrzelił trzech funkcjonariuszy Żandarmerii Narodowej, został znaleziony martwy - poinformował na Twitterze szef francuskiego MSW Gerald Darmanin.

Z relacji, którą można przeczytać na stronie dziennika "Le Figaro" sprawcą jest 48-latek, a zdarzenie miało miejsce podczas interwencji w miejscowości Puy-de-Dôme, w regionie Owernia-Rodan-Alpy.

Do strzelaniny doszło w trakcie interwencji dotyczącej przemocy domowej. Funkcjonariusze ratowali kobietę ukrywającą się przed mężczyzną na dachu. Sprawca podpalił dom i uciekł z miejsca zbrodni.

Był to najpoważniejszy w tym roku incydent z udziałem państwowych funkcjonariuszy.

Hołd zabitym żandarmom oddali prezydent i premier Francji, Emmanuel Macron i Jean Castex.

"Naród łączy się w bólu z rodzinami. Aby nas chronić, nasze siły narażają swoje życie. To nasi bohaterowie" - napisał Macron na Twitterze. "Ta tragedia dotyka nas wszystkich i opłakuje ją cały kraj. Dzielę ból ich bliskich i towarzyszy broni; zapewniam ich o moim niezachwianym wsparciu" - dodał Castex.

DOSTĘP PREMIUM