Norwegia. Nieopodal Oslo osunęła się ziemia. Trwają poszukiwania 26 osób

Ziemia osunęła się w miejscowości Ask nieopodal stolicy Norwegii. Osuwisko ma 700 metrów długości, 9 osób zostało rannych, a służby szukają kolejnych 26 osób. Wiele domów zostało uszkodzonych, nie ma jednak doniesień o ofiarach śmiertelnych.
Zobacz wideo

W miejscowości Ask nieopodal stolicy Norwegii Oslo w środę nad ranem doszło do osunięcia się ziemi. Dziewięć osób jest rannych, a 500 mieszkańców zostało ewakuowanych. Trwają poszukiwania 26 zaginionych. - Nie mamy doniesień o ofiarach śmiertelnych, ale zakładamy, że w rejonie osuwiska mogą znajdować się zaginione osoby - przekazał Roger Pettersen z policji w gminie Gjerdrum, gdzie znajduje się miejscowość Ask.

Według Pettersena osuwisko ma długość 700 metrów i spowodowało poważne zniszczenia co najmniej 14 budynków mieszkalnych, jedno lub wielorodzinnych. Przeszukiwania zawalonych domów utrudnia możliwość dalszego osuwania się ziemi.

Zdjęcia pokazywane przez norweską telewizję NRK z miejsca katastrofy naturalnej wyglądają dramatycznie. Część miasteczka zapadła się pod ziemię, a niektóre domy dosłownie zawisły na krawędzi. Premier Norwegii Erna Solberg napisała na Twitterze, że "myśli o wszystkich, którzy zostali dotknięci osuwiskiem". Na razie nie wiadomo, co spowodowało osunięcie się ziemi.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM