Kamil Stoch liderem Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu jest kolejny reprezentant Polski

Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsburcku i został liderem Turnieju Czterech Skoczni. Trzecie miejsce w niedzielę zajął Dawid Kubacki, który w klasyfikacji generalnej jest tuż za Stochem - na drugim miejscu.
Zobacz wideo

W Innsburcku Polaków na podium rozdzielił Słoweniec Anze Lanisek, który zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie. Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się kolejny z reprezentantów Polski - Piotr Żyła.

Pozostali z Polaków - Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł - zajęli odpowiednio 18. i 19. miejsce. Do drugiej serii nie udało się awansować Maciejowi Kotowi i Klemensowi Murańce.

Turniej Czterech Skoczni. Polscy skoczkowie na czele

Znakomity występ dał Kamilowi Stochowi awans na pozycję lidera Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki wskoczył na drugie miejsce. Między reprezentantami Polski jest 12,5 pkt. różnicy. Trzeci po trzech konkursach jest dotychczasowy lider Halvor Egner Granerud. Norweg w Innsburcku zajął dopiero 15. miejsce.

- Jestem zadowolony z tego, co tutaj pokazałem. W tym momencie koncentruję się tylko na pracy, którą muszę jeszcze wykonać. Na razie nie myślę o tym, że znów mogę wygrać Turniej Czterech Skoczni - mówił po niedzielnym konkursie Kamil Stoch. Polak triumfował w TCS dwa razy: w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.

Przed  rokiem prestiżową imprezę wygrał Dawid Kubacki.

Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia w austriackim Bischofshofen.

DOSTĘP PREMIUM